Strona chudniesz-wygrywasz.pl nie jest już aktualizowana.
Aktualne informacje można znaleźć na stronie GacaSystem.pl
Gaca System
Przejdź na stronę gacasystem.pl
Zamknij okno aby przeglądać aktualną stronę. Zamknij

Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie

Konrad Gaca
Konrad Gaca czytaj więcej

Konrad Gaca - Prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością, jedyny w Polsce specjalista żywieniowy Certified Nutrition Specialist i trener klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA, zrzeszającej najlepszych specjalistów żywieniowych, trenerów na świecie, trener Europejskiej Federacji Fitness & Wellness, specjalista do spraw promocji profilaktyki prozdrowotnej, pomysłodawca kampanii prospołecznej Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie, twórca programu
żywieniowo-treningowego o charakterze prozdrowotnym.

Certyfikat Private Trainers Association
"Specjalista ds. Żywienia"
certyfikat certyfikat

Ogólnopolska akcja
Schudnij z Konradem Gacą

Nie czekaj, podejmij wyzwanie! Zacznij odchudzanie jak setki ludzi w całej Polsce i za granicą.

Dołącz do nas!


Kon­kurs „Chud­nij ze smakiem” to spo­sób na zdobycie cen­nych nagród. Zapraszamy do niego osoby, które już wcześniej korzystały z Gaca Sys­tem, a także wszyst­kich, którzy dotych­czas nie mieli okazji poznać tego programu dietetyczno – trenin­gowego. Przy­pominamy, że w tym miesiącu czekamy na prze­pisy z wykorzystaniem soczewicy.

Prze­czytaj regulamin konkursu

Na propozycje prze­pisów czekamy do 27.05.2013 r. Można je nad­syłać na adres e-​mail gazety, której jeste­ście Czytelnikami: 

kurier­lubel­ski@chudniesz-wygrywasz.pl,

dzien­nik­bal­tycki@chudniesz-wygrywasz.pl,

gloswiel­kopol­ski@chudniesz-wygrywasz.pl,

dzien­niklodzki@chudniesz-wygrywasz.pl ,

gazetaw­roclaw­ska@chudniesz-wygrywasz.pl,

dzien­nik­zachodni@chudniesz-wygrywasz.pl ,

gazetakrakow­ska@chudniesz-wygrywasz.pl,

lub pocztą na adres:

Gaca Cen­trum

ul. Fabryczna 2,

20 – 301 Lublin.

Nie mogę schudnąć” – to zdanie powtarza wiele osób mających problem z otyło­ścią. Jesz­cze więcej po pozbyciu się nad­wagi znowu zaczyna żywić się tak jak przed odchudzaniem i po kilku miesiącach skarży się: „nie umiem utrzymać linii i znowu tyję”. Ania Całka jest żywym przy­kładem tego, że można schud­nąć i można unik­nąć efektu jo-​jo. Kiedy w 2008 roku zgłosiła się do mnie ważyła aż 150 kg. To był dramat. Młoda dziew­czyna doprowadziła się do fatal­nego stanu. Otyłość odbijała się nie­korzyst­nie nie tylko na jej zdrowiu, ale także na samo­poczuciu. Ania czuła się źle z takim nad­bagażem tłusz­czu, nie akcep­towała tego, wiedziała, że powinna wyglądać ina­czej, ale nie wiedziała, jak to zrobić i przez to czuła się jesz­cze gorzej, a stres próbowała leczyć jedzeniem. Powstawało błędne koło negatyw­nych emocji.

Na szczę­ście ten zły czas mamy już od kilku lat za sobą. Dzięki Gaca Sys­tem Ania Całka sys­tematycz­nie gubiła kilogramy i czuła się coraz lepiej. Ostatecz­nie pozbyła się aż 82 kilogramów, a co jesz­cze waż­niej­sze, nie wróciła do starych, negatyw­nych nawyków żywieniowych i nadal trzyma wagę. Chcecie wiedzieć, co jada? Jed­nym z dań, jakie może sobie przy­gotowywać, jest sałatka z cytrynową soczewicą i warzywami. To znakomita potrawa i dowód na to, że można jeść zdrowo i smakowicie. Zresztą proszę rzucić tylko okiem na skład­niki i przy­prawy: kminek, czosnek i pieprz nadają temu daniu znakomitego smaku, aż ślinka cieknie.

Oczywi­ście głów­nym skład­nikiem dania jest soczewica. Znaj­dziemy w niej duże ilo­ści białka oraz błon­nika pokar­mowego. Ponadto są w niej witaminy z grupy B, witamina C i E, beta-​karoten, kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez i fos­for. Ma ona w swoim składzie lizynę, która poprawia kon­cen­trację, bierze udział w procesie budowy białek, pomaga w procesach regeneracji oraz tworzenia enzymów i hor­monów. Uczest­niczy rów­nież w produk­cji kolagenu. Lizyna wpływa także na powstawanie sub­stan­cji odpowiedzial­nych za metabolizm tłuszczów.

Pozostałe skład­niki sałatki poprawią naszą odpor­ność i przy­dadzą się w walce z drob­nymi infek­cjami, pomogą zmniej­szyć nad­ciśnienie i poziom złego cholesterolu. O więk­szo­ści z nich mogli­ście Pań­stwo prze­czytać we wcześniej­szych artykułach. Dzisiaj zaj­miemy się tylko jed­nym: suszonymi morelami. To idealny dodatek dla osób, którym dokucza nad­kwasota, ponie­waż są one zasadotwór­cze. Pomagają w leczeniu anemii, kamicy ner­kowej, kłopotów hor­monal­nych w czasie menopauzy i nad­ciśnienia. Ponadto zawierają one znacz­nie więcej beta-​karotenu niż świeże. Pamiętajmy jed­nak, że nawet naj­zdrow­sze jedzenie w nad­miarze szkodzi. Suszone morele są kaloryczne, 100 g to prawie 300 kcal, warto uważać.

Sałatka z cytrynową soczewicą i warzywami

Skład­niki na 4 porcje:

250 g. soczewicy zielonej

1 ząbek czosnku

1 szczypta kminku

1 plasterek cytryny

–sok z 1 cytryny

1 czer­wona cebula

85 g, suszonych moreli

1 duża papryka

120 g. brokułów

1 łyżka prażonych pestek słonecznika

2 szczypty posiekanej kolendry

3 łyżki oliwy z oliwek

-świeżo zmielony pieprz

Wykonanie:

Soczewicę moczymy przez 2 godziny, po czym prze­kładamy ją do garnka, zalewamy wodą, dodajemy plaster cytryny, kminek i prze­ciśnięty ząbek czosnku. Gotujemy całość około 30 minut, aż soczewica zmięk­nie. Odcedzamy soczewicę i prze­kładamy do miski. Następ­nie dodajemy kolejno drobno poszat­kowaną cebulę, pokrojone w kostkę morele, pokrojoną w cien­kie paski paprykę i brokuły. Delikat­nie mieszamy. W małej miseczce mieszamy sok z cytryny, oliwę, kolen­drę i pieprz. Dodajemy do miski z sałatką i dokład­nie mieszamy. Prze­kładamy na talerz i posypujemy pest­kami słonecznika.

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:

62– letni Stanisław Pizoń po 8 miesiącach życia z Gaca Sys­tem jest 58 kg lżej­szy. Moja praca polega na kon­tak­tach z wieloma ludźmi, a jej efekty w dużej mierze zależą także od tego, jak mnie postrzegają inni. Po ukoń­czeniu studiów na war­szaw­skiej SGPiS prze­niosłem się do Lublina i zawodowo związałem się z PZU. Jestem już 30 lat agen­tem ubez­pieczeniowym i od tego, jak mnie oceniają inni, wiele zależy. A teraz lepiej widziani, bar­dziej godni zaufania, są na ogół ludzie dynamiczni, młodzi, szczupli. A ja mam 62 lata, jesz­cze nie­spełna rok temu ważyłem 145 kg.

Co robić, żeby schud­nąć albo nie przy­tyć? Prze­myślana dieta i aktyw­ność fizyczna to recepta znana wielu osobom. Nie­stety, nawet naj­lep­sze metody mogą okazać się nie­skuteczne, o ile nie zadbamy o tak pod­stawową sprawę, jaką jest sen.

Chcesz otrzymywać newsletter?

Kategorie

Aktualności z regionu